Vývoj šíření

Kdy zmizí koronavirus
Vývoj a odezníváni nákazy bude záležet na rychlosti vyvinutí vakcíny, která se v této době již testuje.
Podle aktuálních odhadů by největší nápor šíření koronaviru mohl přejít do 5 měsíců ale i do 5 let. Bohužel i přes dobré zprávy, které přicházejí z Číny, kde nákaza poprvé propukla, byla kuli tomuto koronaviru vyhlášena pandemie.
V české republice se zatím dá očekávat spíše postupný nárust případů onemocnění koronavirem (také COVID-19). Lze také očekávat, že nárůst bude nabírat větší tempo. Očekává se tak, protože spousta lidí již v této době může být virem nakažena, avšak zatím se nepodrobila testům.

Koronovirus SARS-CoV-2

(dříve označovaný prozatímním odborným jménem 2019-nCoV nebo jako wuchanský koronavirus) je taxonomický ráz (angl. strain) či vnitrodruhový klad virového druhu s mezinárodním taxonomickým názvem Severe acute respiratory syndrome-related coronavirus. Jedná se o RNA koronavirus, který způsobuje onemocnění COVID-19 (z angl. COronaVIrus Disease 2019), které bylo poprvé pozorováno na konci roku 2019 v čínském městě Wu-chan. Nyní je sedmým známým lidským koronavirem. Sekvenční analýza odhalila, že patří do stejného druhu jako SarS-CoV, tedy virus způsobující nemoc SARS.
(zdroj: Wikipedie)