Lék na koronavirus

Lék na koronavirus
Ačkoliv v současné době lék na nový typ koronaviru SARS-CoV-2 (také COVID-19) zatím neexistuje, aktuální vývoj a vyhlášení pandemie v tomto směru hodně popohnalo jeho nalezení. Vyspělé země uvolnili nemalé finanční částky nejen na zvládnutí aktuální situace ve své zemi, ale také na vývoj léku či vakcíny.
Podle odhadů odborníků byl mohla lék na koronavirus už v Květnu. Je ovšem potřeba počítat s dobou, nutnou pro klinické testování a schváléní.
Na této stránce Vás budeme podrobně informovat, jak vývoj vakcíny postupuje.

Koronovirus SARS-CoV-2

(dříve označovaný prozatímním odborným jménem 2019-nCoV nebo jako wuchanský koronavirus) je taxonomický ráz (angl. strain) či vnitrodruhový klad virového druhu s mezinárodním taxonomickým názvem Severe acute respiratory syndrome-related coronavirus. Jedná se o RNA koronavirus, který způsobuje onemocnění COVID-19 (z angl. COronaVIrus Disease 2019), které bylo poprvé pozorováno na konci roku 2019 v čínském městě Wu-chan. Nyní je sedmým známým lidským koronavirem. Sekvenční analýza odhalila, že patří do stejného druhu jako SarS-CoV, tedy virus způsobující nemoc SARS.
(zdroj: Wikipedie)